miasteczko linowe kołobrzeg

Miasteczko linowe wykonywane i obsługiwane przez doświadczonych alpinistów, pozwalające zmierzyć się z własnymi słabościami. Kilkanaście metrów nad ziemią wszystko wygląda inaczej… zwłaszcza, gdy stąpa się jedynie po cienkiej linie.

Konkurencja rozpoczyna się od wejścia po drabinie lub za pomocą przyrządów alpinistycznych na pierwsze, znajdujące się kilka metrów nad ziemią, stanowisko. Następnie pod nadzorem instruktora, uczestnik przechodzi na most linowy. Składa się on z dwóch lin, które biegną jedna około 1,5 - 2 metrów nad drugą. Pokonuje się go stojąc na linie dolnej i trzymając się rękoma górnej. Na końcu mostu uczestnik dociera do drugiego stanowiska, gdzie instruktor przygotowuje go do zjazdu kolejką tyrolską o długości nawet 80 metrów. Jeden koniec liny zaczepiony jest na dużej wysokości, a drugi przy samej ziemi, lina biegnie skośnie, przy czym długość zjazdu jest kilkakrotnie większa niż jego wysokość.

Kolejkę tyrolską można stosować również jako samodzielną konkurencję.

Most linowy można także zakończyć klasycznym zjazdem linowym, gdzie zjeżdżający znajduje się w pozycji półsiedzącej i zjeżdża w dół jednocześnie odbijając się nogami od przeszkody

Stosujemy wyłącznie profesjonalny i atestowany sprzęt. Każdy uczestnik otrzymuje uprząż i kask alpinistyczny. Przed rozpoczęciem konkurencji odbywa się szkolenie z zasad bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć - Miasteczko linowe